top of page
  • Yazarın fotoğrafıCloak

Side-scrolling Oyunlara Bakışı Değiştirebilecek Oyun: Replaced

Güncelleme tarihi: 5 Nis


Cloak Games


Sidescroller oyun denilince birçok oyuncunun aklına daha detaysız, genellikle platform ögeleri bulunan, arcade salonlarından çıkmış gözüyle bakılan oyunlar gelebiliyor. Bu yargıyı değiştirebilecek Gris, Limbo, Tails Noir (Eski adıyla Backbone) ve Prince of Persia the Lost Crown gibi oyunlar çıktı. Ancak Replaced'ın yapımcısı Sad Cat Studios bizlere çok daha sinematik bir anlatım sunmaya hazırlanıyor gibi gözüküyor.Cloak Games


Oyunun yapımcıları Sad Cat Studios 2018'de Belarusta kurulan bir şirket. Yayıncılığı ise Thunderful Group'a ait olan Coatsink devralmış. Oyunun yapımına 2021 ortalarında başlanırken çıkışı 2023'te planlanan oyun 2024'e ertelendi.


Oyunu özetlemek gerekirse REPLACED, kendi isteği dışında insan vücuduna konulan R.E.A.C.H. adlı bir AI karakteri canlandırdığımız 2.5D Aksiyon platformer oyunu. Ayrıca yükselen bir trend olan Cyberpunk temasını kapsıyor.Cloak Games

Bir güzel haber de oyunun ilk günden hem PC hem XBOX Gamepass'e gelecek olması. Ayrıca bu oyun 2021'de Unity tarafından en çok beklenen oyunlar kategorisinde ödüle aday gösterildi.


Cloak Games

Oyuncular olarak Replaced'ı 2024 içerisinde bug'lardan temiz ve beklendiği gibi güzel çıkmış bir halde oynayabilmeyi bekliyoruz. REPLACED- Coming to Xbox in 2022! (playreplaced.com)

38 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page